Німецький виробник агрегатів запатентував новаторське рішення в галузі інтелігентних продукційних систем
Чим є система CONTROL 4.0?
З середини 2017 року кожна модель агрегату може бути обладнана чипом CONTROL 4.0. Це маленький пристрій, який монтується на корпусі агрегату в такому місці, щоб не заважати йому виконувати роботу. Завдяки змінній батареї, модуль працює кілька місяців та не залежить від актуального стану агрегату.
Головним призначенням пристрою є моніторинг та запис основних параметрів праці агрегату на протязі всього часу його експлуатації. Після установки безкоштовного додатку на мобільний пристрій з системою IOS, дані, які збирає чип, можуть бути переслані та відображені у оператора в реальному часі. Це дозволяє контролювати працю агрегата і максимально використовувати його можливості при відповідних видах робіт.
Оператор в режимі онлайн отримує дані щодо швидкості подачі, температури агрегату, кількості обертів і т. д. Це дає можливість коригувати роботу так, щоб навантаження на пристрій було ефективне, але водночас не перевищувало запроектовані виробником параметри.
Функція попередження аварій
Також, CONTROL 4.0 дозволяє уникнути пошкодження агрегату. Однією з функцій є аварійна сигналізація оператора в разі перевищення раніше запрограмованих параметрів праці. Дякуючи швидкій реакції та правильній інтерпретації даних, наприклад перевищення температури, оператор може вчасно відреагувати на попередження і замінити затуплений інструмент. Сигналізація щодо надмірної вібрації може свідчити про появу пошкодження інструменту чи шпинделя. Завдяки цій функції можна уникнути дорогих ремонтів та довгого простою обладнання.
![Агрегат з чипом](http://blog.itatools.com.ua/wp-content/uploads/2018/03/агрегат-чпу-з-чипом.jpg)
Довгострокове громадження даних про час праці, середню температуру, періоди простою, рівень вібрації та їх правильний аналіз дозволяють запланувати техогляд та вчасно виявити симптоми близької аварії.
Система також пов’язана з конструкторським та технічним відділом компанії Atemag. Це дає можливість інформувати клієнта яким чином налаштувати роботу агрегату, щоб використати 100% його потенціалу.
Інтернет речей підкорює нові галузі
В ідеалі, кожний агрегат з чипом повинен бути під’єднаний до програмного забезпечення машини, з якою він працює. Такі виробники як Weinig та HolzHer прагнуть повної автоматизації процесу обробки, тому для них важливою є співпраця з Атемагом. В результаті стрімкого розвитку технологій, в недалекому майбутньому ефективна праця агрегату і верстату буде відбуватись без участі оператора.
Всіх зацікавлених модернізацією виробництва або закупівлею сучасного деревооброблювального обладнання запрошуємо до контакту.